Jak na nákup domácí vodárny

  • Napsal Patrik Libský
  • Published in Ostatní

Voda, která vytéká z našich kohoutků, pochází z vodovodního systému nebo ze studny v domě. Přestože voda z vodovodu splňuje požadavky na pitnou vodu, může být těžká, a tak zanechat těžká ložiska kamene.

Voda z vrtů má zase řadu parametrů, které překračují normu, např. Co se týče obsahu železa, manganu, amoniaku atd. Aby voda doma byla chutná, zdravá a bez nežádoucích chemických sloučenin, stojí za to získat vhodnou čisticí stanici. Úprava pomocí domácí vodárny je nejlepším způsobem, jak zajistit, aby voda tekoucí ve vašem domovském systému byla vysoce kvalitní, v souladu s platnými normami a zamýšleným použitím. Při rozhodování o úpravně vody je dobré vědět, které zařízení zvolit.

Podle vašich potřeb


Rozsah úpraven vody v podobě domácí vodárny je poměrně velký. Kterou si vybereme, závisí mimo jiné na problému, který chceme vyřešit a ze zdroje vody v domácí instalaci.
Před zahájením hledání vhodného čisticího zařízení je třeba vědět, zda se zabýváme pouze tvrdou vodou, nebo, kromě vápníku a hořčíku, které jsou odpovědné za usazování kamenů, se chceme zbavit železa, manganu a amoniaku. Problém může být také nedostatečná barva a vůně vody.

Prvním krokem při výběru správného systému úpravy vody je provedení jeho fyzikálně-chemické analýzy. Známe parametry, které by voda měla splňovat v souladu s požadavky nařízení ministra zdravotnictví o jakosti vody určené k lidské spotřebě, budeme vědět, jaké parametry jsou překročeny, což by mělo být zlepšeno. Ve většině hlubinných vod se zabýváme překračováním přípustných hodnot železa a manganu, amoniaku a zvýšenou oxidací.

Nejčastěji používanými metodami jeho zpracování jsou: provzdušňování, odstranění železa, odstranění manganu, změkčení, filtrace na aktivním uhlí, dezinfekce vody. Naše požadavky jsou druhým faktorem ovlivňujícím výběr zařízení. Můžeme použít základní systém v podobě domácí vodárny, který zaručuje odstranění překračovaných fyzikálně-chemických parametrů nebo jej rozšířit o další zařízení, jako je uhlíkový filtr, změkčovadlo nebo ultrafiltrační systém či sadu filtrů nainstalovaných ve skříni pod dřezem, které dále zlepšují organoleptické vlastnosti vody nebo zajistit bakteriologickou bezpečnost vody.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

2013 Auto - moto, pneu