Co všechno zahrnuje jarní servis vašeho vozidla?

Zima se pomalu, ale jistě chýlí ke konci a na řadu přichází váš automobil, který je  potřeba dát zpátky do formy. Všechny vozidla včetně traktorů a náklaďáků se totiž během zimy díky mrazu, posypové soli a dalším nepříznivým podmínkám daleko více opotřebovávají. Zvláště ta letošní zima stála po pár letech trochu za řeč. A proto je třeba vašemu automobilu věnovat trochu pozornosti a připravit ho na nadcházející letní sezónu.

Co všechno tedy taková příprava zahrnuje?

Prvním a základním krokem je výměna zimních pneumatik za letní. Nedoporučujeme zbytečně dlouho jezdit především na zimních nákladních pneumatikách, protože svým složením jsou vhodné pro ježdění v zimě a zbytečně byste si tak mnohem dříve sjeli vzorek pneumatik. Ovšem to platí v případě, že se nechystáte příští zimu koupit nové zimní pneumatiky a pneumatiky takzvaně “dojet”. V tom případě buďte jenom opatrnější, protože vaše auto se může na zimních pneumatikách v třiceti stupňových vedrech chovat malinko jinak.

Kromě výměny pneumatik je nezbytné provést kontrolu oleje, brzdové kapaliny a vody do ostřikovačů. Nezapomeňte také na revizi klimatizace a pokud vám nefunguje, tak si jí nechte zavčasu zpravit. Až vyleze sluníčko a oteplí se, tak není nic horšího než zjistit, že vaše klimatizace vlastně nefunguje. Navíc pokud máte klimatizace v pořádku, tak si snižujete náklady za palivo. Vozidlo bez funkční nebo bez správně fungující klimatizace má totiž větší spotřebu a motor je více zatěžován a přehříván. A v dlouhodobém horizontu ušetříte i za možné opravy dalších částí vozidla, které můžou po delší době nastat. 


Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

2013 Auto - moto, pneu