Jaký je princip hydrauliky? Dnes to konečně zjistíte!

  • Napsal Michaela Brázdilová
  • Kategorie: Ostatní

Zápasí s tím děti na základních i na středních školách a občas se princip hydrauliky nenaučí ani na vysoké. Jestli patříte k těm, kteří princip hydrauliky odříkají i hned po probuzení, jste šťastný člověk. Pro ty, kteří s hydraulikou ale stále bojují, je právě tento článek. Řekneme si o principu hydrauliky, a také o tom, kde ji využíváme (například hydraulické ventily)

hydraulické čerpadlo

Číst dál: Jaký je princip hydrauliky? Dnes to konečně zjistíte!

Garážové brány dvojkrídlové ako alternatíva k sekčným a rolovacím bránam

  • Napsal Michaela Brázdilová
  • Kategorie: Ostatní

Súčasný trh s garážovými bránami je pomerne rozmanitý. Prídu si na svoje ako záujemcovia o sekčné garážové brány pre svoju garáž stojacu pri dome, ale aj podnikatelia hľadajúci efektívnejšie riešenie pre svoje priemyselné priestory. Práve v priemyselnom sektore sú veľmi populárne dvojkrídlové garážové brány, za ktorými sa skrývajú hasičské vozidlá, poľnohospodárska technika a podobne. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme nielen ich prednosti, ale aj výrobcu, ktorý naplní vaše očakávania.

Číst dál: Garážové brány dvojkrídlové ako alternatíva k sekčným a rolovacím bránam

Průmyslová filtrace vzduchu - proč ji nepodcenit

  • Napsal Michaela Brázdilová
  • Kategorie: Ostatní

To, že v průmyslovém prostředí vzniká spousta zplodin a nečistot je velmi známá věc. Méně známé už je ale to, proč jsou tyto látky vlastně nebezpečné. Filtrace vzduchu je často podceňována a kvůli tomu vznikají vážné nemoci, kterým by se dalo velmi snadno vyhnout. Podívejme se na to, proč je filtrace nesmírně důležitá v každém provozu.

průmyslová filtrace vzduchu

Číst dál: Průmyslová filtrace vzduchu - proč ji nepodcenit

Součinitel smykového tření pro podlahy

  • Napsal Michaela Brázdilová
  • Kategorie: Ostatní

Průmyslová podlaha není ledajaká podlaha. Během každodenního provozu musí snášet ty nejnáročnější podmínky jako například přejezdy těžké manipulační techniky, šoupání palet, tepelnou námahu nebo agresivní čistící prostředky v potravinářském průmyslu. Pokud není kvalitní, po čase dojde ke kazům, které se horší až do té fáze, že se někdo zraní nebo Jakmile se objeví na průmyslové podlaze jakýkoliv kaz, je to problém a značný, hrozí například riziko smyku.

průmyslové podlahy

Číst dál: Součinitel smykového tření pro podlahy

Nosnost dronu – zvládne unést člověka?

  • Napsal Michaela Brázdilová
  • Kategorie: Ostatní

Co je dnes populárnějšího než dron, přece dron! Samozřejmě, že to byl žert. Přemýšlíte-li, že si pořídíte tento létající prostředek, měli byste se zaměřit hned na několik parametrů a hlavně omezení, které je nutné respektovat. Samotné slovo pochází z angličtiny, konkrétněji ze zkratky UAV (Unmanned Aerial Vehicle). Dron je autonomní létající stroj, který ovládáte pomocí dálkového ovládání. Na trhu jsou k dostání drony jak pro zábavu, tak i profesionální použití.

dron Yuneec

Číst dál: Nosnost dronu – zvládne unést člověka?

2013 Auto - moto, pneu