Co s motorkou přes zimu?

  • Napsal Patrik Libský
  • Kategorie: Motorky

Je nám jasné, že zkušení motorkáři jistě věcí, co před zimou se svým strojem provést. Opakování je však matka moudrosti a tak přicházíme před zimou s článkem ve spolupráci s moto Olomouc, jak motorku řádně zazimovat. Zazimování není dobré podcenit, motorka si to jistě po odježděné sezóně zaslouží.

moto olomouc

Číst dál: Co s motorkou přes zimu?

Bezpečí na prvním místě

  • Napsal Patrik Libský
  • Kategorie: Motorky

Nejdůležitější součástí motorkářské výbavy je bezesporu helma. Nošení ochranné přilby nařizuje přímo vyhláška, hlava je přece to nejdůležitější co sebou na cestách vozíte. Nákup správné přilby se může stát docela tvrdým oříškem. Výrobci nabízejí takovou škálu materiálů, tvarů, barev, že občas z toho může jít hlava kolem.

Číst dál: Bezpečí na prvním místě

Helma je nejdůležitější

  • Napsal Patrik Libský
  • Kategorie: Motorky

O tom, že helma na motorku je nejdůležitější součástí výbavy každého motorkáře asi nemá cenu vůbec diskutovat. Doby, kdy prostovlasý jezdec na motorce ve slunečních brýlích značky Ray-Ban vzbuzoval obdiv všech kolemjdoucích slečen už naštěstí dávno minulý, a moderní je naopak co nejvíc pečovat o zdraví. Kromě toho, použití přilby za jízdy na motocyklu ukládá řidiči i spolujezdci vyhláška. Ježdění do banky na malém skútru, nebo víkendové vyjížďky na chopperu vyřídíte v otevřené jetce, na motorku s vyšší cestovní rychlostí, nebo celoroční provoz si vezmete raději uzavřenou integrálku. U otevřené přilby si raději podívejte na homologační štítek, protože právě různé kokosky a repliky vojenských helem nejčastěji postrádají schválení pro provoz na našich silnicích. Pokud kupujete jet-přilbu bez plexi, nezapomeňte na povinnost nosit brýle. Jakým typem okulárů si má řidič chránit zrak, o tom vyhláška nic neříká.
Zdroj: motorkari.cz

Boty na motorku jsou téměř povinností

  • Napsal Patrik Libský
  • Kategorie: Motorky

Ať už jste motorkáři víkendoví, nebo pravidelní, určitě se ve vaší skříni ukrývá pár kousků motorkářského oblečení. Helmu není ani třeba zmiňovat, ta je povinností, bez které se žádný jezdec neobejde a její výběr by se neměl v žádném případě podcenit. Už mnoha lidem zachránila život. Dalším kouskem je bunda. Měla by být z velmi pevného materiálu, stejně jako kalhoty. Na namáhaných místech bývá vyztužená a neprofoukne ani při rychlé jízdě. Kalhoty jsou na tom stejně jako bunda, kolena jsou vyztužená, aby chránila klouby. Poslední, ale neméně důležitou součástí jsou boty na motorku. Bez nich nevyjíždějte na cesty, protože stačí neopatrný pohyb, špatné obutí a katastrofa je na světě. Myslete na sebe i své okolí a nepouštějte se do žádných experimentů.

Věnujte pozornost výběru oblečení na motorku

  • Napsal Patrik Libský
  • Kategorie: Motorky

Pokud patříte mezi začínající motrokáře, určitě se poohlížíte po oblečení na motorku. Toto oblěčení by mělo v první řadě splňovat všechny ochranné požadavky, dále pak odolnost vůči počasí a povětrnostními vlivy, a mělo by také trochu vypadat. Správně vybrané oblečení na motorku vám totiž může zachránit kůži.

Vybrat si můžete z několika variant. Buď zvolíte kombinézu, která je ušitá z hovězí kůže různých strečových dílů a samozřejmě má podšívku. Některé kombinézy mají dokonce na zádech takový hrb, který slouží k lepší cirkulaci vzduchu a zároveň při možném pádu vám ochrání páteř. Tento druh oblečení je vhodný pro závodníky, rychlou jízdu po silnici apod. Další variantou jsou kalhoty a bunda, které jsou praktičtější než kombinéza. Také se dělají z nepromokavých materiálů se spoustou chráničů – čím více ochranných míst, tím lépe. Někdy můžete koupit i kombinézu, která je „odepínací“ a lze ji tak nosit zvlášť jako kalhoty a zvlášť jako bundu.

2013 Auto - moto, pneu