Cena rolovacích garážových bran je vysoká, ale výsledek je skvělý

  • Napsal Patrik Libský
  • Published in Ostatní

Průmyslové provozy jsou velmi náročným prostředím, kde jen to nejlepší vybavení dokáže splnit vysoké nároky na kvalitu i funkčnost. V tomto článku se zaměřím na průmyslová vrata. Ty musí odolávat neustálému otevírání / zavírání, sem tam škrábanci nebo ráně od manipulační techniky. Je zcela jasné, že všechny součásti vrat musí být vyztuženy.

rolovací garážové brány cena

Druhy průmyslových vrat

Pokud navštívíte pár internetových stránek prodejců průmyslových vrat, asi vás zamrazí. Jejich výběr je velmi široký a rozmanitý, pokud nemáte zcela jasno, jaké chcete, ses v tom ztratíte. Uvedu zde tři typy nejčastějších druhů průmyslových vrat.

Průmyslová sekční vrata

Konstrukce je instalována nejčastěji pod strop, aby se ušetřilo maximum možného místa.
Díky svým vlastnostem je možné přizpůsobit každé průmyslové stavbě. Specialitou těchto bran je možnost integrace dveří bez vysokého prahu nebo celoplošné prosklení.

Rychloběžná vrata

Pokud potřebujete optimalizovat dopravní toku, pravděpodobné nesáhnete po sekčních vratech, ale spíše po rychloběžných vratech. Jejich výhodou je zlepšení klimatu, výrazné úspory energií nebo odolnost vůči nárazům.

Rolovací vrata

Jedná se o opravdu odolná a pevná vrata, které se vyznačují vysokou spolehlivostí díky minimálnímu počtu komponentů. V závislosti na preferencích zákazníka lze vybírat různé varianty plášťů nebo vybavení. Funkčnost rolovacích vrat je založena na principu tzv. Tažných pružin a hodí se pro logistická centra. Hlavní nevýhodou rolovacích garážových brán je vyšší cena.

Elektrický pohon brány

Málokdo si dnes dokáže představit, že vrata bude ovládat ručně. Toto řešení můžete zvolit maximálně u garážových vrat, ne u průmyslových. Moderní brány jsou standardně vybaveny elektrickým pohonem, ovládaným na dálku nebo tlačítky či speciálními spínači. Pohon, tedy motor s vodící kolejnicí se nejčastěji umísťuje nad vrata na překlad.

Důležité parametry kvalitního pohonu

Zde uvedu seznam několika parametrů, na které byste si měli dát pozor při výběru nových automatických bran:

  1. Bezpečnostní certifikáty a normy (ISO).
  2. Tažná síla pohonu.
  3. Přenos síly řemenem nebo řetězem.
  4. Zda je v ceně dálkové ovládání.
  5. Jak se manipuluje při výpadku elektrické energie.
  6. Jak často pohon můžeme použít za sebou.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

2013 Auto - moto, pneu