Co potřebujete na vybavení skladu?

  • Napsal Patrik Libský
  • Published in Ostatní

Sklady, ať už jsou malé či velké, jsou nedílnou součástí nejen výrobních firem, ale také obchodů. Je velmi důležité, aby byl sklad správně navržen - měl by mít dostatek místa pro manipulaci se zbožím či materiálem, dostatek úložného prostoru nebo v případě velkých skladů i dostatek místa pro bezpečný pohyb zaměstnanců a skladové techniky. Na co bychom tedy neměli zapomenout v případě vybavení skladu?

Regály

Jednoznačně nejdůležitějším vybavením skladů jsou regály. Protože ať už je váš sklad malý nebo velký, vždycky budete potřebovat místo na uložení zboží či materiálu. Plocha země je velmi omezená a krabice je na sebe možné skládat jen do určité míry. Proto je dobré rozšířit si úložný prostor pomocí regálů. Tímto se také zlepší přístup k jednotlivým výrobkům. Protože komu se chce přeházet půlka skladu jen kvůli krabici, která je zrovna někde dole.

Manipulační technika

Nejen s regály, které mohou být vysoké, souvisí manipulační a skladová technika. Ta je také důležitá pro přepravu většího množství materiálu na delší vzdálenosti. Je totiž pohodlnější využít k přepravě těžkých krabic např. nízkozdvižné vozíky, nebo alespoň ruční paletové vozíky

Bedny, boxy apod.

Některé produkty nebo materiál nelze jen tak naskládat na sebe. Můžou mít totiž podobu např. malých předmětů. V takovém případě se můžou hodit různé bedny nebo boxy, do kterých se dané produkty naskládají. A potom už není problém uklidit je do regálu.

Značení

Další důležitou součástí skladů, zejména těch velkých, je také značení. To je totiž součástí bezpečnosti práce. Je proto vhodné využít např. nalepovací pásky, případně podlahové nátěry, které rozliší prostor pro pohyb lidí a strojů nebo ohraničí prostor na odložení různých krabic či přístrojů.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

2013 Auto - moto, pneu