Inspirace na prosklené hliníkové fasády

  • Napsal Patrik Libský
  • Published in Ostatní

Hliníkové fasády se staly měřítkem moderní výstavby a byly dlouho uznávány v architektonickém průmyslu, zejména protože jsou estetické a vypadají velmi dobře, jsou lehké a odolné, odolné vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám, snadno se čistí a udržují, nabízejí rozsáhlé možnosti výstavby a jsou snadné na sestavení.

Proč zvolit hliníkové fasády?


Hliníkové fasády splňují pravděpodobně nejdůležitější očekávání, jako je maximální osvětlení interiéru a neomezené možnosti jeho vytvoření, přičemž je zajištěn pocit bezpečí. Nepopiratelnou výhodou prosklených hliníkových fasád je perfektní vzhled. Díky jejich použití vypadá budova, ve které je hliníková fasáda instalována, elegantní a moderní, což je zvláště důležité v dnešním městském prostoru. Při rozhodování o hliníkových fasádách bychom však měli mít na paměti, že jejich kvalita je také určována typem skla používaného pro zasklení.

Pro zajištění jejich kvality a odolnosti je vhodné zvolit zasklení vyrobené z tvrzeného skla, které bude odolné nejen proti rozbití, ale také proti ohni. Fasády a hliníkové truhlářské výrobky odpovídají platným certifikátům a jsou stabilní a bezpečné i v oblasti požární ochrany.

Druhy hliníkových fasád


Nejčastěji vyráběnými prvky využívajícími fasádní systémy jsou fasády z hliníkového skla, světlíky, prvky s velkým rozpětím, složité prostorové tvary, zimní zahrady a další drobné architektonické objekty, které nelze vyrobit pomocí okenních a dveřních systémů. Okna a dveře lze instalovat do fasádních systémů.


Hliník je materiál s velmi vysokými plastickými vlastnostmi. Proto je velmi dobře obrobitelný, takže jej lze použít k vytváření různých tvarů. Fasádní systémy se zásadně liší od okenních a dveřních systémů tím, že šířka profilů sloupku (svislá) a trámů (vodorovná) je stejná, zatímco jejich hloubka se mění. To umožňuje konstrukci těchto systémů s mnohem většími rozměry zasklení než u okenních systémů, aniž by došlo k poškození jejich vizuálních aspektů.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

2013 Auto - moto, pneu