Jak správně vybírat nové pneumatiky?

  • Napsal Patrik Libský
  • Published in Ostatní
pneumatiky Starmaxx

Není lehké vybrat kvalitní pneumatiky na automobil. Jelikož jsou pneumatiky jedinou plochou, která spojuje vozidlo s vozovkou, měli byste si na jejich výběru nechat záležet. Na trhu působí spousta dodavatelů. Nabízí se vám pneumatiky Starmaxx a další znaky. Než ale pneumatiky koupíte, odpovězte si na několik otázek.

Měli byste se sami sebe ptát: Kdy budete jezdit? Kde budete jezdit? Kolik chcete zaplatit? Při výběru nových pneumatik vám poslouží velký technický průkaz, ve kterém jsou uvedeny všechny potřebné informace.

Co je při výběru pneu důležité?

Při kupování nových pneumatik se budete ohlížet na rozměry (šířku, profil a průměr). Šířka je uváděna v milimetrech, profil je výška bočnice a průměr je průměr ráfku uváděn v palcích. Mezi další vlastnosti pneumatik patří nosnostní index, rychlostní index, označení DOT a další.

Zimní a letní pneumatiky

Dále se nabídka pneumatik rozděluje na zimní, letní a celoroční. Celoroční pneumatiky odborníci nedoporučují, protože tyto pneumatiky nesplňují takové podmínky, jaké by měly kvalitní pneumatiky splňovat. Je dobré investovat do sady zimních pneu a do sady letních pneu. Pravidelně pak tyto sady pneumatik budete vyměňovat, čímž si zajistíte bezpečnou jízdu na silnici za každého počasí.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

2013 Auto - moto, pneu