Jak vybrat dalekohled s nočním viděním?

  • Napsal Patrik Libský
  • Published in Ostatní

Principem pro fungování dalekohledu s nočním viděním je infračervené záření. Tímto způsobem je noční vidění schopné zaznamenat danou teplotu tělesa. Samotný dalekohled je tedy schopný zpracovat toto záření, a tak i za snížené viditelnosti vykreslit daný prostor či objekt.

dalekohled nv

Jednoduše řečeno, noční vidění pracuje se zbytkovým světlem hvězd a Měsíce, které volným okem člověk nevidí. Dalekohledy s nočním viděním mají různé generace této technologie.

  • Monokulární noční vidění – patří mezi velmi rozšířené druhy nočního vidění, především díky příznivé ceně. Výhodou je i jejich velikost, nižší váha a široká využitelnost. Dané prostředí pozorujete jedním okem a zároveň můžete využít možnost montáže na hlavu.
  • Binokulární noční vidění – je na trhu nejoblíbenější, i přestože je jeho cena značně vyšší (od 12 tisíc korun). Samotný název vám napovídá, že noční svět sledujete oběma očima na rozdíl od monokulárního nočního vidění. Tento druh dalekohledu s nočním viděním je možné na hlavu také připevnit.
  • Digitální noční videnie - je najmodernešjím druhom nočného videnia na trhu. Princíp vykreslovania v tme je na práci s CCD senzormi. Vďaka nim samotné zariadenie môžete použiť cez deň i v noci, pretože oproti klasickým nočným videniam rozoznávajú senzory zbytkové svetlo veľmi citlivo. Dôležité je však vedeiť, že toto zaraidenie je poháňané batériou, čo môže byť občas nevýhodou.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

2013 Auto - moto, pneu