Jaké boty na kolo zaručí nejlepší výsledky

  • Napsal Patrik Libský
  • Published in Ostatní

Začínáte s jízdou na kole a zrovna se snažíte najít boty, se kterými se vám bude jezdit nelíp? Za prvé vám musíme pochválit, že nehledáte obyčejné tenisky a za druhé - jste na správném místě! V tomto článku si řekneme, jak boty vybírat a jaké pro vás budou ty nejlepší.

 Začneme tím, jak boty správně vybrat. Poprvé se to může zdát složité, ale když už pár bot prošlapete, budete přesně vědět, jaké boty hledat. A vždycky se přesně trefíte. Pro začátečníky ale máme malý návod.

Podle využití

Toto vás asi nepřekvapí. Pokud se rozhodnete jezdit na kole po městském asfaltu, budete mít jiné nároky na body než někdo, kdo preferuje jízdu na nerovném povrchu. Jaké známe druhy?

  1. MTB tretry - MTB tretry jsou hlavně pro sportovní jízdu. Na běžné dojíždění do práce si s nimi tedy moc neužijete. S tímto druhem si dávejte pozor na vlhký a kluzký povrchm mohli byste snadno ukloznout.
  2. Silniční tretry - Silniční tretry jsou speciálně vyrobeny tak, aby umožnily maximální záběr při šlapání. Jsou nejvhodnější práve pro silniční jezdce. Na chůzi si ale přibalte obyčejné boty, v tretrách se mco dobře nechodí. Prohlédněte si třeba silniční tretry Northwave.

    silniční tretry northwave
  3. Zimní tretry - Ani v zimě nemusíte přestat jezdit. Zimní tretry jsou o něco vyšší, než ty obyčejné, takže vám krásně zahřejí i kotník a zimu dovnitř nepustí.
  4. Turistické boty na kolo - Boty, ve kterých můžete jezdit a chodit. Pokud se vám nechce balit další pár bot, je tento druh jasná volba.

Cena

Tretry nejsou nejlevnější a pokud se teprve rozhodujete, jestli jsou nebo nejsou tyto boty to pravé, možná napřed zvolte nějaké ty levnější. Když zjistíte, že bez nich nemůžete být, přejděte na dražší. Super na nich je, že se hodí i na výlety elektro koloběžkou a ne jen pro jízdu na kole.

Styl

A samozřejmě chcete dobře vypadat. Ať už jsou vaše nároky na styl jakékoliv, určitě najdete tu pravou kombinaci tvaru a barvy.

Výběr bot na kolo opravdu není tak složitý, jak se může zdát. Stačí jenom chvilku hledat a případně se někoho zeptat. 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

2013 Auto - moto, pneu