Součinitel smykového tření pro podlahy

  • Napsal Patrik Libský
  • Published in Ostatní

Průmyslová podlaha není ledajaká podlaha. Během každodenního provozu musí snášet ty nejnáročnější podmínky jako například přejezdy těžké manipulační techniky, šoupání palet, tepelnou námahu nebo agresivní čistící prostředky v potravinářském průmyslu. Pokud není kvalitní, po čase dojde ke kazům, které se horší až do té fáze, že se někdo zraní nebo Jakmile se objeví na průmyslové podlaze jakýkoliv kaz, je to problém a značný, hrozí například riziko smyku.

průmyslové podlahy

Součinitel smykového tření

Znáte tento parametr? Pokud ne, rozšíříme si obzory. Jedná se o hodnotu, která značí velikost adheze daného povrchu, v našem případě průmyslové podlahy. Adheze neboli přilnavost určuje, jak moc je podlaha "drsná", tedy jestli existuje riziko uklouznutí.

Poničená průmyslová podlaha a její oprava

Existuje několik metod a možností, jak opravit poškozenou průmyslovou podlahu. Zmíním zde nejčastější úkony, které jsou nezbytné při opravě průmyslové podlahy. Jedná se o:

  1. frézování stávajícího povrchu
  2. oprava prasklin,
  3. opravy dilatačních spár,
  4. sanace a penetrace podlahy.

průmyslové podlahy

Co je lepší: Epoxidový nátěr nebo stěrka?

Nátěr se hodí tam, kde je povrch méně zničený. Jeho výhodou je příznivá cena, která nepřesahuje 300 Kč/m2 a rychlost aplikace a vytvrzení, dosahující v řádu několika hodin. Limitujícím faktorem je pouze tloušťka nátěru, která dosahuje pouze 1 mm. Se stěrkou je to jiný příběh a vyniká tam, kde nátěr ne. Epoxidová stěrka je vhodné řešení tam, kde je podlaha opravdu rozbitá jako "Bagdád". Těší se stále větší popularitě, vidět jej můžeme například v kancelářských komplexech logistických centrech a celkově v průmyslu. Cena se pohybuje kolem 500Kč/m2 bez DPH.

Pokud chcete dát svou průmyslovou podlahu do pořádku a snížit součinitel smykového tření, obraťte se na společnost JACLEAN, která je odborníkem v podlahářském oboru. Nenechte podlahu ve stavu měsíční krajiny, havarijní stav je nutné ihned řešit, dokud nedojde k úrazu nebo škodě na majetku. Sáhnete-li po epoxidu, ušetříte tisíce korun.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

2013 Auto - moto, pneu