Šetřete svou energii i životní prostředí

  • Napsal Patrik Libský
  • Published in Skútry

Kombinací bicyklu a motorky vzniká speciální jízdní prostředek zvaný elektrokolo. Usednete na sedátko a můžete jezdit po cyklostezkách i po městě. Elektrokola mají stejné vlastnosti jako klasická kola s tím rozdílem, že vám elektromotor přidá pár koňských sil navíc. Spousta lidí se vyhýbá jízdě na kole kvůli namáhavému šlapání, které neprospívá jejich kloubům. S elektrokolem je těmto výmluvám konec. Nadchnou vás nízké náklady na provoz, možnost jezdit kdekoliv a kdykoliv. Na kolo může usednout každý bez jakékoliv věkové kategorie.

Hlavní výhodou je, že nemusíte mít řidičský průkaz, ani nemusíte skládat speciální zkoušky. Budete potřebovat zásuvku na 230 V pro občasné dobíjení elektrokola. Pomoc elektromotoru oceníte při šlapání do kopce. Jízda je svižná a kolo je bezúdržbové. Jedná se o ekologickou možnost, jak šetřit životní prostředí a zároveň se neunavit při jízdě na kole do práce.

Pro řidiče zase skútr

Vlastníte-li řidičské oprávnění skupiny b, můžete si pořídit skútr, se kterým budete denně dojíždět do práce, na nákupy či k známým. Jedná se o spolehlivý stroj, se kterým se vyhnete dlouhým kolonám v dopravní špičce. Skútry jsou prostorné přístroje, se kterými projedete mezi automobily, a tak se vám nemůže stát, že byste do práce či na schůzku přijeli pozdě.

Trh je rozmanitý a nabízí pestrou škálu skútrů a elektrických kol. Velmi oblíbenou značkou v Evropě a Asii je Kentoya, která má silné zastoupení také v České republice.  Vsaďte na kvalitní přístroje, které vystupují pod značkou Kentoya.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

2013 Auto - moto, pneu