Ideální prodejna či kancelář pro pneu v Praze 7

  • Napsal Michaela Brázdilová
  • Kategorie: Ostatní

Díky našemu magazínu už víte dost o zimních i letních pneumatikách. Také o všech autech a čtyřkolkách. Ještě ale nevíte, kde si založit podnik, prodejnu nebo showroom. Ne každý sní o tom podnikat, ale šikovnější z čtenářů možná už v pneu businessu podnikají. Nebo v jakémkoliv servise. Pokud jste z Prahy, není lehké zvolit vhodnou lokalitu.

Číst dál: Ideální prodejna či kancelář pro pneu v Praze 7

Jak přepravit větší náklad mimo Českou republiku

  • Napsal Michaela Brázdilová
  • Kategorie: Ostatní

Potřebujete přepravit náklad za hranice České republiky? Mezinárodní nákladní přeprava je činnost, která je spojena s přepravou hmotných předmětů. Používají se různé dopravní prostředky a technologie. Existují čtyři druhy nákladní přepravy – železniční, silniční, vodní a letecká. Železniční nákladní doprava zajišťuje přepravu hromadného zboží, jako je uhlí, stavebniny, ropa, dřevo apod. Další kategorii tvoří silniční doprava, která je oproti železniční dopravě konkurenčně pružnější. Vodní doprava je závislá na podmínkách dané lokality. A poslední skupinou je letecká doprava, která patří k rychlým způsobům přepravy nákladu. Někdy je dobré nespoléhat na velké firmy a obrátit se na lokální službu. Poskytovatelů mezinárodní dopravy je dnes spousta a například malá firma Mezinárodní doprava Zlín je hodně oblíbená na Valašsku.

Dopravní značení Praha

  • Napsal Michaela Brázdilová
  • Kategorie: Ostatní

Víte, jak je to dlouho, co jste skládali zkoušky na řidiče? U některých z Vás už to bude nějaká ta chvíle, co? A jak to tak s mozkem bývá, staré informace si těžko osvojujeme. Ale nezoufejte. Dnes si zopakujeme některé dopravní značení Praha, na které jste už mohli vlivem času a stresu zapomenout. Červená barva a zejména trojúhelníky značí výstrahu, většinou související s vozovkou. Pokud spatříme kosočtverec s žlutou barvou, jedná se o hlavní PK. Opět červená, ale tentokrát v kruhu či kolečku již značí zákaz, jako například zákaz vjezdu. Naopak modrá barva značí "pouze" příkaz. Příkazová modrá je pouze v kruhu, kdežto ostatní tvary mají informativní charakter, například směrovací značky. Ještě nesmíme zapomenout na bílou barvu, kterou se značí dodatkové informace, například jak moc těžké auto může projet mostem atd. Stejné značení pak patří i do průmyslových hal. A pokud v tom máte stále zmatek, nechejte si poradit od firmy Dopravní značení Praha.

Nejlepší půjčovna dodávek v Brně

  • Napsal Michaela Brázdilová
  • Kategorie: Ostatní

Zejména studenti v Brně to znají. Stěhují se do nového bytu, který je však úplně prázdný. Na inzerátech najdou výhodou koupi postele či sedačky. Všichni ale přijeli vlakem a nikdo nemá žádný dopravní prostředek, který by jim sedačku dopravil do bytu. Co s tím? V této prekérní situaci nepomůže nic jiného než půjčit si dodávku. Provozují to firmy, které za pár kaček půjčí dodávku a vy už si s ní děláte co chcete. Pronájem dodávek v Brně nejlépe zajistí firma AutoRentaCar - Půjčovna dodávek v Brně. Stačí si do googlu zadat název "pujcovna dodavek brno" a vyjede Vám výčet několika firem. Jenže jedničkou na trhu a nejspolehlivějším partnerem v poměru cena/výkon je právě firma AutoRentaCar. Určitě se mezi vámi najde nějaký řidič, takže naskočíte do dovezené dodávky (to zajistí firma, aby dodávku přivezli k vám), nahodíte ve čtyřech lidech sedačku do dodávky a vynesete do bytu. Hotové, vystarané.

Příplatky u přepravy

  • Napsal Michaela Brázdilová
  • Kategorie: Ostatní

Využívání expresní přepravy má své velké přednosti. Najdou se však i neduhy. Při objednání se lze setkat s různými nástrahami v podobě příplatků. Díky nim se může přeprava poměrně značně prodražit. Jak se počítá cena dopravy, na co si dát pozor a který příplatek je ten nejabsurdnější?
Jak se stanovuje cena expresní přepravy zásilek 
Cenu zásilky určuje v první řadě hmotnost a rozměry přepravovaného zboží, podle které se stanovuje základní cena přepravy. Mezinárodní kurýrní služby mají různé přepočtové koeficienty pro výpočet tzv. objemové hmotnosti. Pokud je objemová hmotnost vyšší než skutečná, pak se pro výpočet použije tato a naopak. K ceníkové sazbě za výslednou hmotnost se připočítává standardně pouze palivový příplatek, jehož výše se mění v závislosti na volbě dopravce a služby.

2013 Auto - moto, pneu